mobil menu
ara ara

Enjektör memesi değişimi

icon tarih 30/01/2019    icon okuma 7345    icon okuma Genel
Enjektör memesi değişimi Enjektör Memesi Değişimi, Enjektör memesi arızalandığı zaman, bunun değişimini mutlaka profesyonel ve alanında uzman bir servisin yapması gerekmektedir. Herhangi bir araç tamir servisinde sökülecek olan enjektör, enjektör test cihazında kontrol edildikten sonra parçalanacaktır. Burada teker teker temizlenecek ve arıza giderilecektir. 

Enjektörü oluşturan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz: 
-Enjektör memesi 
-Ara Parça 
-Enjektör alt tutucusu 
-Enjektör gövdesi vb. 

Bütün bu parçaların sağlam olup, olmadığı kontrol edilecektir. Eğer arızalı bir parça varsa bu parça hemen değiştirilecektir. Enjektör memeleri genel olarak benzinli olan araçlarda 40.000 km, dizel olan araçlarda ise de 25.000 km’de parça değiştirilmektedir. 

Enjektörün arızalı olan parçaları değiştirildikten sonra servis yetkilisi olan kişi, enjektörün değerlerini, eskisi gibi ayarlayacaktır. Enjektör memesi arızalandıysa, bu parçanın hemen değiştirilmesi gerekmektedir. 

Enjektör Memesinin Fiyatları 

Enjektör memesinin fiyatları çeşitli noktalara göre değişkenlik göstermektedir. Ancak genel olarak belirtilen fiyat 75 TL ila 120 TL arasında olmaktadır. Fiyatlar, enjektör memesinin büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre değişmektedir.

Enjektör memesi arızaları ile ilgili detaylı bilgi için, enjektör memesi arızası yazımızı okuyunuz.