mobil menu
ara ara

Arabada kaç tane enjektör var

icon tarih 31/01/2019    icon okuma 23560    icon okuma Genel
Arabada kaç tane enjektör var Motorun en önemli parçaları sayıldığında ilk aklımıza gelecek olanlardan biriside aslında enjektörler. Bu parçalar için mutlaka kaliteli yakıtların kullanılması önemlidir. Kalitesiz yakıtlar karşısında tıkanan enjektörler, kullanıcılarına büyük masraflar çıkartmaktadır. Genel itibari ile arabalarda enjektör adetleri motor büyüklüğüne göre farklıdır. Arabalarda 4 adet enjektör de olabilir 6, 8 adet enjektörler de farklı araba tiplerine göre, iş makineleri vb farklılık göstermektedir.

Enjektör arızalarının önüne geçmek için yapılacak olan şey, düzenli olarak enjektör temizliği yapmak. Araç eğer benzinli ise 40.000 km’de, dizel ise de 25.000 km ila 30.000 km arasında enjektör temizliğinin yaptırılması gerekmektedir. 
Enjektör temizlik fiyatları genellikle 80 ila 120 TL arasında değişmektedir. Yakıt deposu tamamen bitmeden, yeniden yakıtla deponuzu doldurmanız oluşacak sorunları ortadan kaldıracaktır. Bunun dışında dizel motorlu olan araçlarda, araçların düzenli bakımlarının aksatılmaması, enjektörlerin ömrünün uzaması açısından oldukça önemli bir noktadır.